Kdo jsme?

O nás

Jsme airsoft / military tým z Pardubic, který se zaměřuje na činnost soukromých kontraktorů západního stylu.

2005

Z historie

Historie Black Bulls Soldiers Pardubice začíná v roce 2005 založením prvního týmu se zaměřením na americkou armádu. Tato jednotka byla konkrétně svým zaměřením součástí 10. horské divize Spojených států amerických (10th Mountain division). Byly to začátky, celý tým vydržel funkční téměř do roku 2008, postupem času však u všech tehdejších členů přišly nové povinnosti, jako kariéra v zaměstnání, vztahy se měnily v manželství a následně přišly děti. Díky tomu se postupně logicky airsoft upozadil, až nakonec došlo rozpuštění celé jednotky.

2022

Restart

Uplynula dlouhá doba, ale i nadále jsme měli airsoft ve svých srdcích, a tak v roce 2022 došlo ke znovuoživení jednotky 10th Mountain division. 

Důvodem k tomuto rozhodnutí byli původní členové, z nichž někteří se k airsoftu opět chtěli po letech vrátit. Nicméně nakonec se z původní jednotky aktivně zapojil jen náš současný velitel a tak byl zahájen aktivní nábor. Tento tah se sešel s nebývalým úspěchem a byl vytvořen tým nový, se stálými členy, kteří byli sjednoceni pod myšlenku rozvoje a nových cílů, což bylo co nejrealističtěji napodobit nejen divizi 10th Mountain division, ale již konkrétní jednotku a tou byl 1-14 infantry regiment „Golden Dragon„. 

Začalo se s intenzivním výcvikem zejména taktiky v zeleném prostředí a CQB pod vedením bývalých i stále aktivních vojáků. Netrvalo dlouho a byly zaznamenány první úspěchy na soutěžích týmů. Zde naše jednotka, se zcela nově uspořádaným týmem obsadila 5. místo z celkem 14-ti soutěžních družstev.

Avšak právě z důvodu celkové náročnosti, kterou s sebou přináší reenacting jsme se na podzim roku 2022 rozhodli ke změně zaměření. Naši činnost jsme přesunuli z napodobování armádních složek do soukromého sektoru a stali se z nás kontraktoři pod vlastní značkou BLACK BULLS SOLDIERS.

2023

Současnost

Letošní rok se ponese v duchu dokončení náboru nových členů a stabilizace týmu jako celku i na úrovni jednotlivých fire teamů a zlepšení zázemí. V plánu nechybí výcvik a zlepšování taktiky a to buď samostatně, nebo v kooperaci s dalšími airsoftovými týmy a následně naše nové poznatky testovat. Jako jednotka se letos budeme účastnit místních, ale i celorepublikových airsoftových akcí, jako například operace Lizzard XIV. Je před námi také realizace několika projektů, kde naší prioritou je dvoudenní operace „Novi dan“ a letní příměstský kemp pro mladší airsofťáky.